Başkanın Mesajı

İyi ve güzel her fikir dünya için bir fırsattır. Dünyayı iyi ve güzel olan hiçbir şeyden mahrum etmemek gerekir.

Almanya’nın Hannover şehrindeki Leibniz Üniversitesi’ne Politik Bilimler eğitimi için gittiğimde orada hayatıma devam edeceğimi düşünüyordum ancak her şey üniversite için gittiğim Almanya’da çalışma hayatında edindiğim tecrübelerle 2008 yılında kendi ülkeme, dünyanın en güzel şehri olan İstanbul’a dönüşümle başladı.

Earl Nightengale’in “Her şey bir fikirle başlar.” sözüne kulak vererek ilk olarak edindiğim iletişim tecrübelerimi ve organizasyon kabiliyetlerimi hayata geçirebilmek için GM Ajans’ı kurdum.

“Eğer donanımına güvendiğiniz bir ekibiniz varsa, iyi fikirlere ulaşmak için çok uzağa bakmanıza gerek yok” düsturunu çok iyi bildiğimiz için hemen bu fikirleri hayata geçirdik ve eğitim alanında çalışmalar yapmanın heyecanıyla 2012 yılında kurumlara, bireylere, okullara ve çocuklara ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak hazırlanan içeriklerle bireysel/kurumsal eğitimler verilmesini amaçlayarak Zarafet Akademi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri’ni faaliyete geçirdik.

Girişimci olmak, bir öğrenme tecrübesi olduğu için bu ana kadar edinmiş olduğumuz tecrübelerimizi daha geniş kitlelere ulaştırmalıyız diye düşündük. Ve gelecekte birey, kurum ve toplumların şekillenmesinde en belirleyici etkenin bilgi olacağı bilinciyle, eğitim ve danışmanlık sektöründeki tecrübelerimizi Türkiye’de bu anlamda düzenlenecek olan fuar, kongre, zirve, seminer organizasyonlarına farklı açılımlar kazandırmak vizyonu ile 2015 yılında The Conferences Turkey’in temellerini atmış olduk.

Yıllar içerisinde faaliyet alanımızdaki sektörlerdeki ihtiyaçlar için yeni fikirler gelişti. Gelişen fikirler ve fırsatlar doğrultusunda harekete geçtik ve 2018 yılında günlük yaşamdan örneklerle somutlaştırılarak hazırlanmış, uygulamalı kaynak kitapları ve etkinlik kitapları başta olmak üzere değer katacak yayınları her yaştan çocuğa ulaştırmayı amaçlayarak Mavi Bilye Yayınları’nı kurduk.

Yeniliklere sürekli açık olmak ve sektör çeşitliliğini arttırabilmek için yaptığımız çalışmalara yeni bir sektör daha ekleyerek, 2020 yılında tüm üretim süreçlerinde kaliteyi, lezzeti, doğallığı büyük bir disiplin ve titizlikle uluslararası standartlara uygun olarak dünya tüketicilerine sunan Polenköy markasını hayata geçirdik.

Şu ana kadar bahsetmiş olduğumuz sektörel çalışmalar ve markalarımız dışında tabii ki planlayıp hayata geçiremediğimiz veya hayata geçirip başarılı olamadığımız alanlar da oldu. “Başarının, bir başarısızlıktan bir başka başarısızlığa koşabilme azmi olduğunu çok iyi biliyorduk.” Onun için üretmekten, çalışmaktan hiç yorulmadık ve hiç vazgeçmedik. Eminim ki daha birçok sektörde ve farklı alanlarda da yeni girişimlerin tohumlarını atacağız. Atılmış olan tohumlara can suyu olacağız. Ama çalışmaktan ve üretmekten hiç vazgeçmeyeceğiz.

Mikail COŞAR

HVS GROUP
Yönetim Kurulu Başkanı